Pán profesor cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Zlatica Krempaská

30. 08 2021 16:18 | markiza.sk
Zlatica Krempaská
Zlatica Krempaská Foto: TV Markíza

(Gabriela Dolná)

Dejepisárka zo starej školy, najobávanejšia osoba na gymnáziu, a to nielen medzi študentmi, ale aj medzi ostatnými profesormi, riaditeľa nevynímajúc.

Zlatica zažila už úplne všetko. Pozná všetky študentské triky, všetky skryté miesta na škole, zažila všetky predstaviteľné situácie medzi kolegami aj žiakmi. Celý svoj profesionálny život učila na našom gymnáziu. Zlatica sa už nevie dočkať dôchodku, každé ráno v práci doslova strihá meter.

Hlboko vo vnútri má Zlatica zlaté srdce, ale trvá veľmi veľa čau a úsilia, kým sa aspoň trochu prejaví. Podobne ako Samo, ani Zlatica si nevie predstaviť svoj život bez učenia. Ale Zlatica je veľmi odlišný typ učiteľa ako Samo. Striktne trvá na dodržiavaní pravidiel a osnov. Ponechala si a doteraz si hýčka mnohé učebné metódy z čias socializmu - strach, sarkazmus, prístup k študentom z pozície moci. Keď vstúpi do triedy, dievčatá si vyberajú piercingy z nosa. Aj najtvrdší drsniaci sa rozkladajú pod jej chladným, znepokojivým pohľadom. Nikto nikdy od Zlatice nedostal jednotku, najlepšia známka u nej je dvojka.

Upútavka

 
Pán profesor: Vianočný špeciál - v pondelok, 6. decembra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na