Pán profesor cover

MARKÍZA • PONDELOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Hendikepovaní herci majú obrovský talent: Ten sa ukáže aj v Pánovi profesorovi

17. 09 2021 15:00 | kf
Martin Klinčúch a Patrik Lehocký
Martin Klinčúch a Patrik Lehocký Foto: TV Markíza

Nová epizóda obľúbeného seriálu bude úplne iná.

Pán profesor prináša na televízne obrazovky v tretej sérii aj nové postavy. Jednou z nich je hendikepovaný umelec Patrik Lehocký, ktorý ukáže svoj talent pri známom hercovi, Martinovi Klinčúchovi.

TIP na článok: Martin Klinčúch v novej pozícii: Hendikepovanému hercovi vďačí za veľa

Patrik si zahrá v seriáli Pán profesor brata Tomiho (Martin Klinčúch), ktorý nastupuje do tej istej školy ako jeho brat. Jakub (Patrik Lehocký) napriek svojmu hendikepu vďaka obetavej starostlivosti rodičov a brata Tomiho vyrástol na pubertiaka takmer na nerozoznanie od iných. Keď ho rodičia umiestnia v rámci integrácie do bežnej školy, voľba logicky padne práve na tú, kam chodí aj Tomi. Avšak to spôsobí, že Tomi sa zrazu o brata musí starať takmer neustále.

Hendikepovaní herci majú obrovský talent

O tom vie svoje aj Peter Kalmár, ktorý spolupracuje s hendikepovanými hercami už dlhé roky v Divadle Hopi Hop. Práca s nimi nie je vždy jednoduchá, ale výsledkom vždy stojí za to.

„Jednou z najväčších výhod, ktorú títo herci majú, že sa oveľa rýchlejšie vcítia do postavy. Na druhej strane, texty im idú trošku ťažšie, ale emócie vedia predviesť bravúrne. Niektorí hendikepovaní herci sa vedia rozplakať do niekoľkých sekúnd,“ prezradil nám Peter Kalmár.

MACO7356.jpg
Foto: TV Markíza
 

Nenechajte si ujsť tretiu sériu obľúbeného seriálu Pán profesor už teraz na VOYO a každý pondelok na Markíze.