Pán profesor cover

MARKÍZA • PONDELOK • 20:30 • V PREDSTIHU NA VOYO •

Martin Klinčúch v novej pozícii: Hendikepovanému hercovi vďačí za veľa

16. 09 2021 12:00 | kf
Martin Klinčúch a Patrik Lehocký
Martin Klinčúch a Patrik Lehocký Foto: TV Markíza
Martin Klinčúch a Patrik Lehocký
Martin Klinčúch, Patrik Lehocký, Emma Nikodýmová
Martin Klinčúch, Patrik Lehocký, Emma Nikodýmová

Nový diel Pána profesora bude plný prekvapení.

Seriál Pán profesor je plný prekvapení. V tretej sérii sa objavia nové tváre na televíznych obrazovkách a Martin Klinčúch, ktorý stvárňuje v seriáli Tomiho, dostal nového parťáka, vďaka ktorému si na natáčaní uvedomil veľa dôležitých vecí.

TIP na článok: Sociálne siete vedia byť klamlivé: Predstierať šťastný život na nich sa neoplatí

Martin Klinčúch bude mať v seriáli brata

Seriálový Tomi má brata, o ktorom len málo ľudí vie. Jakub napriek svojmu hendikepu vďaka obetavej starostlivosti rodičov a brata Tomiho vyrástol na pubertiaka takmer na nerozoznanie od iných. Keď ho rodičia umiestnia v rámci integrácie do bežnej školy, voľba logicky padne práve na tú, kam chodí aj Tomi. Avšak to spôsobí, že Tomi sa zrazu o brata musí starať takmer neustále. Hoci sa bratia majú radi, spôsobí to medzi nimi napätie a nedorozumenia, pretože Tomi nemá čas ani priestor na svoj život či záľuby a čo je najhoršie, ani na Miu, ktorá sa mu páči, a ktorú by rád pozval na rande. Hrozí, že Jakubova integrácia navždy pokazí vzťahy medzi bratmi. 

Akú skúsenosť získal Martin vďaka seriálu Pán profesor?

Jakuba si v seriáli zahral talentovaný herec Patrik Lehocký, ktorý sa narodil s Downovým syndrómom. Odmalička ho zaujímalo umenie a už ako 10-ročný si zahral menšiu úlohu v seriáli. Keď prišla ponuka zahrať si v Pánovi profesorovi, nesmierne sa potešil. So seriálovým Tomim (Martin Klinčúch) vytvorili na pľaci skvelý tím.

„Ešte predtým ako sa začalo nakrúcať, som mal veľký rešpekt, že to bude náročné nakrúcanie, ale nakoniec to nebolo až také náročné. Patrik chodil na nakrúcanie dobre pripravený, všetko vedel. Mne sa s ním robilo dobre. Bolo to veľmi milé, vyžaroval veľmi dobrú energiu, bol pozitívny, bol také slniečko, ktoré každému vyčarovalo úsmev na tvári,“ spomína si na nakrúcanie Martin.

„Je pre mňa ťažké posúdiť, ako sa zdravotne postihnutí ľudia majú, či sa trápia alebo netrápia, je to veľmi individuálne. Môžem to posúdiť len z tejto jednej skúsenosti na pľaci, že sa všetci k nemu správali milo a z jeho strany bol celý prístup k nakrúcaniu profesionálny, bol pokorný a dotváral príjemnú atmosféru. Deň za dňom sa stretávame s rôznymi zdravotnými problémami a vtedy si človek uvedomí, že to zdravie je len jedno. Za to, že sme zdraví, že som ja zdravý a celá moja rodina, som šťastný a vďačný,“ dodáva známy herec.

Nenechajte si ujsť tretiu sériu obľúbeného seriálu Pán profesor už teraz na VOYO a každý pondelok na Markíze.

 

Upútavka

 
Pán profesor - v pondelok, 25. októbra, o 20.30 (a už teraz na VOYO)!
Sledujte celé epizody na