Pán profesor cover

MARKIZA • PONDELOK • 20:30 •

Téma, ktorá sa ťažko rozoberá aj pred kamerami: Tínedžeri by mali zbystriť pozornosť!

04. 04 2021 13:00 | kf
Adam Bárdy a Laura Hritzová
Adam Bárdy a Laura Hritzová Foto: TV Markíza
Adam Bárdy a Laura Hritzová
Seriálový Adam a Lena

Seriál Pán profesor prináša dôležité posolstvo ako pre mladých, tak aj pre rodičov.

Nová epizóda Pána profesora bude plná emócií. Študenti v triede Sama Vozára sa dostanú do zložitej situácie, ktorú pomôžu vyriešiť Samo a Klaudia. Téma, ktorá sa ťažko rozoberá aj pred kamerami. Nie každé tehotenstvo je vytúžené a čoraz častejšie sa dievčatá stávajú matkami v mladom veku.

Drobné zranenie na školskom výlete a následná kontrola u lekára odhalí, že Lena a jej priateľ Adam spolu čakajú dieťa. Najmä pre Adama je to vážny škrt cez jeho plány na ďalšie štúdium. Všetko sa skomplikuje, keď Samo zistí, že to bol od začiatku Lenin plán a ich vzťah je vystavený vážnej skúške. Herci sa postavili k seriálovej postave veľmi zodpovedne a snažili sa upozorniť na túto tému.

TIP na článok: Víťazka SuperStar v novej úlohe: V seriáli Pán profesor dostala dôležitú rolu

„Osobne som sa s takouto situáciou nestretol, ale pamätám si na pár podobných prípadov z môjho okolia. Ako seriálové postavy sme stáli pred zložitou situáciou a vážnym rozhodnutím, čo bolo premietnuté do rozhovorov plných emócií. Dokonca aj režisér mi párkrát pred natáčaním zdôraznil, že toto je dôležité, tu to musí divák naozaj cítiť. Pre mňa ako herca s minimom skúseností to bola ďalšia výzva, ale verím, že sa mi ju podarilo splniť,“ hovorí Adam Bárdy, ktorý hrá v seriáli Adama.

Podľa jeho slov nesie táto epizóda dôležité posolstvo pre mladých ľudí: „Sexuálny život sa dnes u mladých ľudí začína naozaj skoro a nie všetci sú pripravení niesť následky. Táto epizóda je zároveň aj dôkazom toho, že komunikácia medzi rodičom a dieťaťom v tomto veku je naozaj veľmi dôležitá,“ vysvetľuje Adam.

Nenechajte si ujsť novú napínavú časť Pána profesora každý pondelok o 20.30 h na Markíze a už teraz na VOYO.

 

Komentáre (0)