Pán profesor cover

MARKIZA • PONDELOK • 20:30 •

Talentovaná kráska je dcérou známeho hudobníka: O tomto ste netušili!

11. 12 2020 10:00 | nb
Dianka Ristová
Dianka Ristová Foto: Archív Diany Ristovej
Diana ako bábätko vedľa knihy o hudobníkovi Milesovi Davisovi.
Dianu k hudbe rodičia viedli od útleho detstva.
Diana s otcom Robom

Herečka zo seriálu Pán profesor vyrastala obklopená známymi hudobníkmi.

Diana Ristová, ktorá hrá v seriáli Pán profesor postavu Romany, je nielen talentovaná herečka, ale aj hudobníčka. K umeniu ju odmalička viedli rodičia.

„Viem, že by ma obaja rodičia podporovali v akomkoľvek smere, ale mne bolo odmalička jasné, že chcem robiť umenie. Som rada, že sa rozhodli prihlásiť ma do ZUŠ na spev a na klavír už v útlom veku, lebo pre hudobníka je ovládať hru na klavíri tak potrebné ako pre spisovateľa poznať písmená," hovorí Diana, ktorá sa aj pri nahrávaní vianočnej pesničky ukázala ako skvelá speváčka.

Pozrite si ukážku vianočnej pesničky, ktorú spoločne nahrali herci z Pána profesora a Oteckov. Celá pesnička bude odpremiérovaná 18.decembra v charitatívnom galaprograme Najkrajšie Vianoce na Markíze.

 

Dianin otec je hudobník Robo Rist a spoločne vystupujú na jednom pódiu, či už v Dianinej kapele alebo vo Funkiez, kde je vokalistkou „Pamätám sa, ked sme spolu prvýkrát hrali, bol to nezabudnuteľný zážitok a vryl sa mi hlboko do srdca," hovorí Diana, ktorú otec ovplyvnil aj v hudobnom vkuse.

„Za to som mu neskutočne vdačná. Namiesto detských pesničiek som odmalička mohla počúvať špičovkých umelcov ako Stevieho Wondera, Earth Wind and Fire alebo Milesa Davisa."

TIP NA ČLÁNOK: Vedeli ste to? Herci z markizáckych seriálov spolu v skutočnosti tvoria pár

Diana trávi veľa času v skúšobni, ktorú majú priamo doma. Jej otec Robo je zakladateľ skupiny Funkiez a úspešný bubeník, ktorý spolupracoval s Janou Kirschner, Petrom Lipom, Andrejom Šebanom a ďalšími známymi umelcami a kedysi založil skupinu Made 2 Mate.

„Funkiez mi odmalička boli ako druhá rodina, lebo hudobné skúšky a nahrávania vždy prebiehali u nás doma. Bežne sa u nás stalo, že som ráno vyšla v pyžame z izby, išla sa naraňajkovať a po ceste do kuchyne som stretla umelcov ako Petra Lipu, Barboru Švidraňovú, Lukáša Adamca alebo americkú speváčku Lillie Nicole McCloud. Mám obrovské šťastie mať takých rodičov. Mamina je pre mňa veľká opora a dúfam, že tatino bude stále súčasťou mojej kariéry a rovako aj ja jeho," dodáva šikovná umelkyňa.

Jej fotky s otcom a z detstva nájdete v galérii. Vypočujte si Dianin koncert s kapelou Diana Ristová & Band:


Skupina Funkiez:


TIP NA ČLÁNOK: Seriálová hviezda v novom videoklipe. Nechýbajú intímnosti ani hádka

Komentáre (0)