Pán profesor cover

MARKIZA • PONDELOK • 20:30 •

Samov študent je na úteku. Exotický pôvod je mu na príťaž

02. 11 2020 15:00 | nb
Hassan (Matúš Kolárovský)
Hassan (Matúš Kolárovský) Foto: TV Markíza
Hassan (Matúš Kolárovský)
Hassan (Matúš Kolárovský)
Matúš Kolárovský

Herec sa vyjadril, s čím sa aj on musí stretávať v skutočnom živote.

Finále prvej série seriálu Pán profesor sa ponesie nielen v duchu Klaudiinho odchodu do Ameriky, ale riešiť sa bude aj problém študenta Hassana Amira. Chlapec, ktorého otec je z Lýbie (jeho mama je Slovenka), bol po rozvode rodičov prisúdení práve otcovi. Spolu so súrodencami s ním dlhodobo žijú, no teraz chce mama synov od otca oddeliť a spraví radikálne rozhodnutie bez ich súhlasu.

Hassana si zahral Bratislavčan Matúš Kolárovský, ktorý svojím zjavom žne úspechy v modelingu. Napriek tomu, že je hrdý Slovák, na prvý pohľad na to nevyzerá. Za svoj život si už zvykol, že vzbudzuje pozornosť a hoci v súkromí rieši iné problémy ako Hassan, spoločnú majú práve odlišnosť od väčšiny a s ňou spojené problémy.

K téme rasizmu, ktorá prepája seriál so skutočnosťou, sa Matúš otvorene vyjadril na Instagrame.

TIP NA ČLÁNOK: Z celosvetovej módnej kampane do seriálu Pán profesor: „Konkurencia nebola veľká"

„N*ger! Opica! Vráť sa tam, odkiaľ si prišiel! Aj toto sú vety, ktoré si tu u nás môže človek s farbou mojej pleti vypočuť. No sú to aj obyčajné pohľady alebo len SBS-kár v obchode, ktorý z nejakého dôvodu musí byť všade tam, kde som aj ja! Nie je to tak dávno, čo som ani len netušil, že budem môcť stvárniť postavu Hassana v jednom z najúspešnejších počinov v tomto období - v seriáli Pán Profesor. Verím tomu, že aj toto je jeden z malých krokov k tomu, aby sme rasizmus na našom krásnom Slovensku utíšili a možno raz eliminovali úplne,“ napísal úprimne Matúš. Tomu v práci exotický zjav pomohol zaujať, no v súkromí je to niekedy, paradoxne, presne naopak.

„Chcem poprosiť všetkých, ktorí sa cítili alebo aj stále cítia ako outsideri, či hocijako neprijatí spoločnosťou, aby ste si povedali, že ste na seba pyšní! Ja som na seba pyšný a každý deň som len viac vdacnejsi za moju ‚inakosť‘,“ motivuje Matúš statusom.

Pozrite si ukážku z finále prvej série, ktorá sa týka práve Hassana a jeho zmiznutia:

 

TIP NA ČLÁNOK:  Klaudia dala výpoveď, definitívne odchádza s Viktorom do Ameriky

Sledujte finále prvej série Pána profesora v pondelok 2. novembra o 20.30 h na Markíze!

 

Komentáre (0)

 

Upútavka

 
Pán profesor - v pondelok, 3. mája, o 20.30!
Sledujte celé epizody na