MARKIZA • PONDELOK • 20:30 •

Najsexy Pán profesor učí aj v skutočnosti. Je Tomáš Maštalír u študentov obľúbený?

28. 02 2020 09:00 | nb
Tomáš Maštalír a jeho seriáklová trieda
Tomáš Maštalír a jeho seriáklová trieda Foto: TV Markíza
Pán profesor a jeho seriálová trieda
Pán profesor a jeho seriálová trieda
Pán profesor a jeho seriálová trieda

Herec najnovšie patrí do pedagogického zboru VŠMU.

Tomáš Maštalír sa túto sezónu predstaví v seriálovej novinke Pán profesor, v ktorej si zahrá učiteľa chémie, fyziky a telocviku, Sama Vozára. Ako netradičný pedagóg má špecifické metódy aj prístup k študentom, čo je však jeho veľké pozitívum. Teda, väčšinou.

Po kinopremiére seriálu sme zisťovali, ako sa cíti v úlohe seriálového učiteľa. Zaspomínal na svoje školské časy. "Asi by som sa do nich vrátil, lebo to bolo najbezstarostnejšie a najkrajšie obdobie. A čím dlhšie je človek v tom dospelom svete, tým viac si to uvedomuje," hovorí herec.

Pedagóg je z neho nielen v seriáli, ale aj v skutočnom živote. Na VŠMU učí od septembra herectvo. Seriálová škola sa podľa neho s tou reálnou nemôže porovnávať. "Tá skutočná škola je naozajstná, to je niečo diametrálne odlišné než seriál," hovorí Tomáš. Je u svojich študentov obľúbený?

"Snáď áno, ale to sa musíte opýtať ich," odpovedal s úsmevom herec. "Radšej by som im pomohol na ceste stať sa hercami, ako dbal na vlastnú obľúbenosť. Samozrejme, ak by ich nebavil čas so mnou a nebola by tam dôvera, mal by som menšiu šancu ich inšpirovať," dodáva. Viac o seriáli, učení a o tom, akým bol kedysi študentom, sa dozviete v rozhovore:

 

TIP NA ČLÁNOK: Premiéra seriálovej novinky. Prekvapila aj samotných hercov!

Sledujte premiérovú časť Pána profesora v pondelok 2. marca o 21.20 h na Markíze.

 

Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Pán profesor - v pondelok, 16. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na