MARKIZA • PONDELOK • 20:30 •

Pán profesor čoskoro štartuje. Spoznajte Maštalírových kolegov

06. 02 2020 11:02 , článok bol aktualizovaný 10. 02 2020 14:40 |
Pán profesor
Pán profesor Foto: TV Markíza

Učiteľský zbor bude mať hviezdne obsadenie.

V novom seriáli Pán profesor, ktorý čoskoro štartuje na Markíze, sa popri Tomášovi Maštalírovi v úlohe učiteľa Sama Vozára objavia aj ďalšie hviezdne mená. Jeho novú kolegyňu Klaudiu si zahrá Gabriela Marcinková a v úlohe riaditeľa školy uvidíte Romana Luknára.

Klaudia je dievča z dobrej rodiny, jediná dcéra svojej prehnane ambicióznej matky, úspešnej právničky, ktorá ju odmala viedla k perfektnému výkonu a k dokonalosti. Klaudia musela už odmala byť vzorom vo všetkom – v správaní, v známkach, v obliekaní. Na rozdiel od Sama vyštudovala pedagogickú fakultu nie preto, že chcela učiť, ale pretože vlastne nevedela, čo chce. Je dospelá a rada by si žila po svojom, ale nevie sa odhodlať urobiť to – a vlastne ani úplne presne nevie, ako by chcela žiť. Až stretnutie s navonok chaotickým Samom, ktorý nerešpektuje žiadne pravidlá, začína pomaly, nenápadne nabúravať jej presvedčenie o tom, že život musí byť dokonalý.

Denis je prísny a zásadový, dobre si uvedomuje, že jeho škola je nadmerne zastúpená problémovými študentmi a tým pádom je ostatnými gymnáziami vnímaná ako niečo podradné. Rácz ale nie je z tých, ktorí by sa vzdávali. Chronicky finančne podvýživené gymnázium udržuje v športových a vedomostných súťažiach medzi ostatnými školami, aj keď skončia vždy na chvoste. Je hrdý na to, že v prefeminizovanom slovenskom školstve dokázal vybudovať učiteľský zbor, v ktorom je dostatok mužov a hoci je zásadový, uvedomuje si, akým prínosom sú preňho Samove nekonvenčné metódy. Rácz proste akceptoval svoj osud – že okrem žiakov musí občas vychovávať aj svoj učiteľský zbor.

Seriál Pán profesor štartuje na Markíze už čoskoro!


Komentáre ( 0)

 

Upútavka

 
Pán profesor - v pondelok, 16. marca, o 20.30!
Sledujte celé epizody na